Bizimle iletişime geçiniz.

Aklınızda olan projeyi bizimle paylaşabilirsiniz.

Kazanımlar

Yeditek tarafından geliştirilen otomatik kalite kontrol sistemi, Sonar Otomotiv'in çok hassas sac parçalarını üretme kapasitesini destekleyerek, farklı referansları etkin bir şekilde kontrol etme olanağı sağladı.

Sistem, parçaların üzerindeki markalamaların tamlığını, dış konturlarını, delik ölçülerini, çapak ve çizik hatalarını başarıyla kontrol edecek şekilde geliştirildi.

Mekanik bir sistem tarafından parçalar döndürülerek çift taraflı kalite kontrol mekanizması oluşturuldu.

Hatalı parçalar, kalite kontrol sürecinin sonunda karantina kutusuna otomatik olarak yönlendirildi.

Yeni referansların sisteme tanıtılması işlemi, müşteri personeli tarafından kolayca gerçekleştirilebilecek şekilde tasarlandı.

Manuel kontrolün azaltılmasıyla işçilikten tasarruf sağlandı ve Yeditek’in kurduğu sistem sayesinde müşteri memnuniyetinde önemli bir artış gözlemlendi.

Problem ve Teknik Zorluklar

Sonar Otomotiv, üretim bandından çıkan ve çok hassas özelliklere sahip sac parçaların her iki yüzeyindeki markalama kontrolünü ve ölçümlerini yapma konusunda zorluklarla karşılaştı. Mevcut sistemler, bu ihtiyaçları yeterince hızlı ve verimli bir şekilde karşılayamıyordu.

Image
Image

Uygulanan Çözüm

Yeditek, Sonar Otomotiv'in ihtiyaçlarına özel olarak, parçaların her iki yüzeyinin de kontrolünü ve ölçümlerini gerçekleştirebilen, hatalı parçaları otomatik olarak ayıran ve kalite kontrol sürecini 1,5 saniyeye indiren bir sistem geliştirdi. Bu sistem, mekanik bir dönme mekanizması barındırarak her iki yüzeyin de başarılı şekilde kontrol edilmesine olanak sağladı. Yeni referansların müşteri personel tarafından kolayca sisteme eklenebilmesi sayesinde kalite kontrol sürecinde süreklilik sağlanmış oldu.

Benzer Zorlukların Üstesinden Gelelim

Yapay zeka ve görüntü işleme tabanlı endüstriyel çözümlerimiz ile süreçlerinizi iyileştirmek için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Yeditek olarak, sektörünüzdeki zorlukların üstesinden gelmenize yardımcı olmak için hazırız.
Uzmanlarımıza Ulaşın Çözümlerimiz