Bizimle iletişime geçiniz.

Aklınızda olan projeyi bizimle paylaşabilirsiniz.

Kazanımlar

İz derinliği ölçümlerinde %100 doğruluk ve tutarlılık elde edildi.

Üretim sürecinin sonunda, kesin kalite denetimi sağlandı, hatalı ürün sevkiyatı önlendi.

Geliştirilen yapay zeka algoritmaları, doğru parçaların hatalı olarak işaretlenme riskini sıfıra indirdi.

Problem ve Teknik Zorluklar

Beyçelik, markalama işlemi sürecindeki iz derinliklerinin insan gözüyle kontrolünde yaşanan zorluklar ve hata riskleri nedeniyle kalite problemleriyle karşı karşıyaydı. Üretilen binlerce parçanın hatalı olma ihtimali, marka itibarına ve müşteri memnuniyetine zarar veriyordu.

Image
Image

Uygulanan Çözüm

Yeditek, dinamik üretim koşullarında bile iz derinliklerini hassasiyetle ölçebilen ve kalite kontrol süreçlerini otomatikleştiren bir sistem geliştirdi. Bu sistem, geleneksel yöntemlerin aksine, yapay zeka ve gelişmiş görüntü işleme teknolojilerini kullanarak, pres hattı sonunda %100 doğru kalite kontrol sağladı. Sonuçlar pres hattı sonundaki alarm sistemi ve televizyon aracılığı ile hat sonunda çalışanlara bildirilmeye başlandı. Böylece zorlu alanlarda dahi kesin kalite denetimi gerçekleştirilmesi sağlandı.

Benzer Zorlukların Üstesinden Gelelim

Yapay zeka ve görüntü işleme tabanlı endüstriyel çözümlerimiz ile süreçlerinizi iyileştirmek için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Yeditek olarak, sektörünüzdeki zorlukların üstesinden gelmenize yardımcı olmak için hazırız.
Uzmanlarımıza Ulaşın Çözümlerimiz