Bizimle iletişime geçiniz.

Aklınızda olan projeyi bizimle paylaşabilirsiniz.

Kazanımlar

Sistem araç pozisyonları kameralarla denetleyerek, potansiyel iş güvenliği risklerini önledi.

Gözle kontrol ederek hattı manuel olarak devam ettiren personelin yerini alan bu otomatik sistem, manuel süreçleri otomatikleştirdi.

Kamera sistemi kontrolü 1 saniye içinde tamamlayarak, hat verimliliğini önemli ölçüde artırdı.

Mevcut hat akışını değiştirmeksizin, çevrim süresi içerisinde etkili bir kontrol mekanizması oluşturdu.

Aynı hattan geçen farklı araç modelleri için görsel kontrol başarıyla gerçekleştirildi.

Bu yenilikçi çözüm, otomotiv sektöründe iyi uygulama olarak seçildi ve sektör genelinde örnek teşkil etti.

Problem ve Teknik Zorluklar

TOFAŞ, üretim hattında araç gövdelerinin taşıyıcı skidlere düzgün şekilde yerleştirilip yerleştirilmediğinin doğrulanması konusunda zorluklar yaşıyordu. Mevcut manuel kontrol yöntemleri oldukça zaman almakla birlikte hatalı yerleşimler nedeniyle üretim verimliliğini ve iş güvenliğini olumsuz yönde etkiliyordu. Operasyon çevrim süresi açısından çok kritik olduğu için, bu durum üretim adetlerinde darboğaza sebep olabiliyordu.

Image
Image

Uygulanan Çözüm

TOFAŞ'ın ihtiyaçlarına özel olarak, üretim hattında araç gövdelerinin taşıyıcı skidlere yerleşmesini otomatik kontrol eden bir görüntü işleme sistemi geliştirildi. Sistem etkili bir şekilde otomatik görsel kontrol sağlayarak, iş güvenliği risklerinin ortadan kaldırılmasını sağladı. Mevcut hat akışını değiştirmeden çevrim süresi içerisinde çalışarak prosesin verimliliğini önemli ölçüde artırdı.

Benzer Zorlukların Üstesinden Gelelim

Yapay zeka ve görüntü işleme tabanlı endüstriyel çözümlerimiz ile süreçlerinizi iyileştirmek için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Yeditek olarak, sektörünüzdeki zorlukların üstesinden gelmenize yardımcı olmak için hazırız.
Uzmanlarımıza Ulaşın Çözümlerimiz